Vstupné priestory pre čitateľku časopisu Môj dom


Dobrý deň,
nasťahovali sme sa do svojho novopostaveného domu a postupne ho zariaďujeme. Nevieme si poradiť s predsieňou – veľmi by nás potešilo, ak by ste nám navrhli peknú modernú predsieňovú zostavu :-). Potrebovali by sme zásuvkovú komodu, skriňu na kabáty, nejaké vešiaky, zrkadlá a tiež niečo malé na sedenie. Steny, dvere a podlaha sú v bielej a sivej farbe (fotografie prikladáme) a páčilo by sa nám, keby aj nábytok bol v podobných tónoch – béžovej a tmavosivej alebo bielej a sivej, ktoré môžu byť oživené napríklad výraznou žltou.
Ďakujem veľmi pekne.
S pozdravom Vaša čitateľka Jana H


Navrhla som dva varianty, ktoré sa líšia farebnosťou a dizajnom nábytku, jeho rozmiestnenie je v oboch prípadoch rovnaké. Predsieň ponúkala tri možnosti na umiestnenie odkladacích priestorov. Za vstupnými dverami som navrhla malú skrinku na topánky. Dá sa na nej tiež sedieť pri prezúvaní. Nad ňou sú skrinky na uloženie šálov, čiapok, rukavíc a ďalších drobností. Naproti vchodovým dverám je nika, do ktorej som umiestnila vstavanú skriňu, ďalšia vstavaná skriňa je pod schodmi.

1. Konzervatívne riešenie
Prvý návrh je farebne konzervatívnejší – pokojná prírodná farebnosť sa tak skoro neopozerá a určite sa bude páčiť aj väčšine návštev. V prvom variante som zvolila zemité farby, ktoré som oživila kobercom a delením dverí vstavaných skríň. Laminovaná drevotrieska s odtieňom svetlého dreva je tu skombinovaná s lacobelom. V tejto verzii som navrhla vstavané skrine s posuvnými dverami a hliníkovým kovaním. Na steny som použila nátery san marco, ktoré priestor jemne oživili, zachovali však jeho pokojný prírodný ráz. Interiérové dvere by mali byť v podobnej farebnosti ako nábytok, exteriérové dvere už manželia majú, keby som ich však navrhovala ja, volila by som hladké a jednofarebné, bez delenia a otvorov.

2. Mladistvé riešenie
Druhý návrh je veselší a pestrejší – odráža fakt, že tu žijú mladí ľudia s deťmi, a najmä na stenách využíva mladistvejšie interiérové prvky. V druhom variante ostali skrine na rovnakých miestach ako v prvom prípade, zmenil sa však ich vzhľad a materiál, rozdielom oproti prvej alternatíve sú aj otváravé dvere. Návrh je tiež farebne živší. Kombinovala som drevený a lesklý krémový dekór laminovaných drevotrieskových dosiek s organicky tvarovanými úchytkami. Na stenu za skrinkou na topánky som navrhla fototapetu s obrázkom bicykla, ktorá priestor pekne oživí. Stena so zrkadlom je natretá tabuľovou čiernou farbou, takže sa na ňu dá písať alebo kresliť. Mladá rodinka s dieťaťom ju iste využije.

Zverte sa aj Vy do rúk skúseného interiérového dizajnéra! Neváhajte ma v prípade otázok kontaktovať.Tvoríme Váš interiér s radosťou a láskou...